Zanka

Partisinin MYK toplantısı sonrası döviz kurlarına ve protestolara ilişkin açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, “Biz döviz kuruyla kurulmadık, bu yolla da devrilmeyeceğiz. Dövizin fiyatı serbest piyasa şartlarında oluşurken, zillet ittifakının etiket fiyatı da yabancı başkentlerde belirlenmiştir. Sokaklara inerek hükümeti istifa ettirmek isteyenlere asla izin verilmeyecektir” dedi. Bahçeli ayrıca CHP ve HDP’yi “tahriklerin öncüsü” olmakla suçladı…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

* Türkiye'yi karıştırmak ve kaosa sürüklemek maksadıyla fırsat kollayanlar tetikte beklemektedir. Bu tahrik sürecinin öncüsü CHP ve HDP başta olmak üzere zillet ittifakının hastalıklı paydaşlarıdır.

* Ülkemizin bugünkü gerçek meselesi ekonomiyi çoktan aşmıştır. Canlı döviz bombalarına eyvallah etmeyeceğiz.

* Finans oligarşisinin çürük azı dişlerini teker teker sökmeyi biliriz.

* Türkiye’yi karıştırmak, karanlığa çekmek ve kaosa sürüklemek maksadıyla fırsat kollayan, eylem zemini yoklayan, işgal bahanesi arayan çevrelerin provokatif tahrikleri sahneye ve sokağa tutunmak için tetikte beklemektedir.

* Bu tahrik sürecinin öncüsü ve önde gideni CHP ve HDP başta olmak üzere zillet ittifakının hastalıklı paydaşlarıdır.

* Biz döviz kuruyla kurulmadık, bu yolla da devrilmeyeceğiz. Dövizin fiyatı serbest piyasa şartlarında oluşurken, zillet ittifakının etiket fiyatı da yabancı başkentlerde belirlenmiştir.

* Sokaklara inerek hükümeti istifa ettirmek isteyenlere asla izin verilmeyecektir.

* Demokrasi sokakta değil sandığın içindedir. Darbe teşebbüsü ile yapamadıklarını dövizle başaramayacaklardır.Bu içeriğe emoji ile tepki ver