Zanka

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik “Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında ülkücü nefes vardır” demişti. Tepki çeken bu tehdit nitelikli sözlere CHP’den yanıt geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bahçeli şunu açık ve net olarak bilmelidir, CHP olarak hiçbir belediye başkanımızı bu tehdit diline yedirmeyiz. Eşkıyalığa yeltenenlere de asla pabuç bırakmayız” dedi…

Alparslan Türkeş'i anma töreninde yaşanan olaylar hakkında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alarak “Üzücü olaylar yaşandı. MHP olarak, konunun üzerinde duruyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın elinin altında geliştiği hakim. Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında ülkücü nefes vardır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin tehdit gibi açıklamasına, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yanıt verdi.

“ARKASINDA HALKIN NEFESİ VAR”

Torun, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

“Sayın Mansur Yavaş Ankara’nın seçilmiş belediye başkanıdır. Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı’nın nefesi vardır. Anlaşılıyor ki ülkemizi her alanda uçuruma sürükleyenler, artık tehdit dilinden medet umacak hale gelmiştir. Bu durum açıkça acizliktir.

Bu tehdit dilinden şimdiye kadar kimseye fayda gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir. Sayın Bahçeli ayrıca grup konuşmasında, ‘kaosa yatırım yapanlar, provokasyon nöbetine girenler akıllarını başlarına devşirsinler’ demiş. İşte asıl kaos arayan bu tehdit dilinin sahipleridir. Seçilmiş belediye başkanımızı tehdit etmeye kalkanlar, önce haddini bilmelidir.

Bahçeli şunu açık ve net olarak bilmelidir, CHP olarak hiçbir belediye başkanımızı bu tehdit diline yedirmeyiz. Eşkıyalığa yeltenenlere de asla pabuç bırakmayız.”Bu içeriğe emoji ile tepki ver