Zanka

AKP’nin MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Bülent Arınç’ın “Bizim adayımızın kim olacağı konusunda sadece Bahçeli'nin söylediği var, 'Bizim adayımız Erdoğan'dır' diyor. Ama AK Parti cenahından ve bizzat Erdoğan'ın kendisinden 'Ben aday olacağım' diye bir söz gelmedi” açıklamasına yanıt verdi. Çelik, “Cumhurbaşkanımızın aday olup olmayacağı sorgulama konusu değil. Adayımız tabii ki Sayın Cumhurbaşkanımızdır" dedi...

AKP MYK, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası açıklama yapmak üzere Parti Sözcüsü Ömer Çelik kameralar karşısına geçti.

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİ

* Burada bakanlığın bir yetki alanı var. Asgari Ücret Tespit Komisyonu var. Kendi yaklaşımımızı ortaya koyarken onların sahasına girmekten kaçınmak isterim.

* Hakkaniyetli ve makul bir asgari ücret için bütün enstrümanların değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Belirli görüşler olgunlaşıyor.

* Vatandaşlarımızın hiçbir kuşkusu olmasın, bize iletilen her mesajı alıyoruz.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN ADAY OLUP OLMAYACAĞI SORGULAMA KONUSU DEĞİL”

* Cumhurbaşkanımızın aday olup olmayacağı sorgulama konusu değil. Adayımız tabii ki Sayın Cumhurbaşkanımızdır.

* AK Parti'den açıklama yapılmadığı doğru değil. Bütün AK Parti yönetici arkadaşlarımız bunu güçlü bir şekilde açıklıyor. Bu açıdan gölgeli bir alan yok.

KILIÇDAROĞLU’NUN MGK ELEŞTİRİSİNE YANIT

* MGK kendi perspektifi açısından bu konuyu kendi açısından ele alacaktır. Milli güvenlik sadece terör ve düşman saldırısı ile sınırlı değildir. Güvenlik sadece karşınızdaki silahlı unsurlara nasıl yanıt vereceğinizle sınırlı değildir. Ekonomi ve salgın gibi konular da milli güvenliği ilgilendirir. Bu topyekün bakılması gereken bir mesele.

* Kılıçdaroğlu'nun meze lafı çok yakışıksız. Kurumları argo ifadelerle hedef almak çok yakışıksız.Bu içeriğe emoji ile tepki ver