Zanka

Diyarbakır’da alışveriş yapmak için evden çıkan 22 yaşındaki Kübra Ekin, kayıplara karışmıştı. Genç kadından 20 gündür hiçbir haber gelmedi. Kübra’nın bulunması için kurulan özel ekip çalışmalarını sürdürürken, telefonun HTS kayıtları da incelendi ve son görüştüğü kişiler ifadelerine başvurmak üzere emniyete çağırıldı…

Bağlar ilçesinin Bağcılar Mahallesi'nde annesi Rahime Özdemir ile birlikte yaşayan Kübra Ekin, 13 Kasım'da alışveriş yapmak için evden çıktı. Akşam eve dönmeyen Ekin, bir gün sonra annesini arayıp, geleceğini söyledi. Daha sonra cep telefonundan kızına ulaşamayan Rahime Özdemir, polise kayıp başvurusunda bulundu.

Ekin'i bulmak için İl Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro ve Aranan Şahıslar Büro Amirliği'nce özel ekip kuruldu.

Her ihtimali ve detayı değerlendiren ekip, Ekin'in yol güzergahındaki Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri (KGYS) kameraları ile evden çıkarken annesine gittiğini söylediği alışveriş merkezinin kamera kayıtlarını incelemeye aldı, arkadaşlarının ifadesine başvurdu.

HTS kayıtlarını inceleyen özel ekip, Ekin'in telefonla son görüştüğü kişileri de ifadelerini almak üzere emniyete çağırdı. Bu içeriğe emoji ile tepki ver