Zanka

Günler geçiyor, zam haberlerinin ise sonu gelmiyor… Bugünün zam haberinin adresi İstanbul Halk Ekmek (İHE)… Peki İHE, hangi ürünlere ne kadar zam yaptı? Yeni fiyatlar ne oldu? İBB Başkanı İmamoğlu konuyla ilgili neler söyledi? İşte son fiyat tablosu ve İmamoğlu'nun açıklaması…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı, 40 çeşit ekmeğin üretildiği Halk Ekmek'te, normal ve kepekli ekmek hariç diğer ürünlere ortalama yüzde 40 zam yapıldı.

Açıklanan yeni fiyat listesine göre, 250 gramlık normal ve kepekli ekmeğin fiyatı 75 kuruş olarak kaldı. Halk Ekmek’te 85 kuruştan satılan 350 gram pidenin fiyatı ise miktarı 300 grama düşürülerek, 1 TL oldu. Akdeniz ekmeğinin fiyatı 80 kuruştan 1 TL’ye, altın çörek 50 kuruştan 75 kuruşa, 50 gramlık tam buğday unlu ekmeğin fiyatı ise 25 kuruştan 30 kuruşa çıkarıldı.

En çok tüketilen ürünlerden olan 670 gram tost ekmeğinin fiyatı da 3,25 TL’den 4,50 TL’ye çıkarıldı.

Hem ucuz hem sağlıklı olduğu gerekçesiyle tüketicilerin tercih ettiği İstanbul Halk Ekmek’e yapılan zam, sosyal medyanın da gündemine oturdu.

İMAMOĞLU’NDAN İLK AÇIKLAMA

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, otoparkların ardından işletmesi de İBB'ye devredilen Bayrampaşa Otogarı'nda incelemelerde bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Halk Ekmek’teki bazı özel ürünlerle ilgili zam söz konusunu olduğunu belirten İmamoğlu, “Uzun süredir zam yok. Biz, hizmet etmek istiyoruz. Özellikle yoğun tüketilen kalemlerde zam yapılmaması konusunda karar vermiştik. Ama diğer bazı özel ürünlere ya da bir takım, özel çalışılan ürünlere de zam yapılabilir diye bir karar verilmişti. O uygulamaya geçilecekti bu günlerde. Listeyi istedim kendilerinden. Ama dediğim gibi normal ekmekle ilgili şimdilik zammımız yok.” dedi.

İŞTE YENİ FİYAT LİSTESİBu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR