Zanka

Son dakika…

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve eşi CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Tuba Torun, partilerinden istifa etti.

İstifanın dün CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın yaptığı açıklamada Erdoğdu için “Kendisi ve partimiz için en doğru kararı verecek” sözlerinin ardından gelmesi dikkat çekti. Bu sözler istifa çağrısı olarak yorumlanmıştı.

NE OLMUŞTU?

Erdoğdu’nun ayrıldığı eşi Özge Erdoğdu, Twitter’da “Özge” isimli bir hesap açarak önceki gece Aykut Erdoğdu ile daha önce yaptığı bir telefon görüşmesinin kaydını yayınlamıştı.

“Bu kaydı 3,5 ay önce aldım. Eski eşim Aykut Erdoğdu nun Tuba Torun la ilişkisini öğrendikten hemen sonra... Aykut Erdoğdu beni Tuba ile ilişkisi olmadığına ikna etmeye çalışırken, "50 kişi ile yatmış" dedi. Daha sonra 50 kişi ile yattı dediği Tuba Torun ile EVLENDİ!” notuyla paylaşılan kayıtta Erdoğdu, yardımcı olduğunu vurguladığı Tuba Torun’un CHP Parti Meclisi’ne girmesi için beş kez Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradığını söylüyordu. Erdoğdu, kurultay boyunca kendisi için oy topladığını vurguladığı Tuba Torun’un Parti Meclisi’ne girmesi için kendi adını listeye koymadığını da anlatıyordu.

Videonun ortaya çıkmasının ardından Aykut Erdoğdu, bir açıklama yapmıştı ve eşi Tuba Torun’un hastaneye kaldırıldığını belirterek özür dilemişti.

Özge Erdoğdu, ifşa videosunun ikincisini de yayınlamıştı. Bu kez eski eşinin yeni eşi ve CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun ile önceden yaptığı görüşmenin kaydını yayınlayan Erdoğdu, videoya şu notu düştü:

“‘Dolarla vekil oluyorlar, ben “kadın hakları” diye g*tümü yırtıyorum olamıyorum demiştin hatırlıyor musun Tuba Torun Neyse ki artık partidesin, Aykut Erdoğdu yu aldın sırada vekillik var”

Videodaki ses kaydındaki konuşmalar şöyledi:

Tuba Torun: Dolarla milletvekili oluyorlar, ben burada sabahtan akşama kadar kadın hakları diye g*tümü yırtıyorum. Şerefsizim, bir tanesine inandım tamam mı ve inandığım için de evet kendimi ortaya koydum. Ve şu anda da istifa edeceğim.

Özge Erdoğdu: Hayır, Tuba bir sakin ol

Tuba Torun: Bırak… Ben buranın adaletsiz bir dünya olduğunu biliyordum ama bu kadar adaletsiz olduğunu bilmiyordum Özge. Çünkü benim bakılması gereken bir anam var.Bu içeriğe emoji ile tepki ver