Zanka

Konunun KPSS ile sınırlandırılamayacağını ÖSYM bünyesindeki tüm sınavların şaibeli hale geldiğini belirten İYİ Parti Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Bahadır Erdem, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu ve “Bu olay sadece ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün görevden alınması ile kapatılamaz” dedi…

İYİ Parti Hukuk ve Adalet Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, KPSS’de 20 sorunun şıkları dahil aynı şekliyle Yediiklim Yayınevi’ne ait deneme kitapçıklarında yer aldığı iddialarını yargıya taşıdı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Erdem, dilekçesinde FETÖ hatırlatması yaptı ve şu ifadelere yer verdi:

“Soruların belli kişi veya gruplara önceden verilmiş olması durumu daha önce FETÖ tarafından kullanılan yöntem olup; bu yöntemin halen kullanılıyor oluşu devletimizin FETÖ ile mücadelesine halel getirmekte ve özellikle gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızın devlete olan güvenini yok etmektedir ki; bu husus ileride telafisi mümkün olmayacak zararlara sebep olacaktır.

Ülkemizin geleceği olan gençlerimiz, bu tarz FETÖ taktikleriyle ve yüksek puan aldıkları sınavların ardından şeffaf olmayan mülakatlarla elenerek umutsuzluğa kapılmakta, bu sebeplerle yurtdışı hayalleri kurmakta ve fırsat bulanlar ülkemizi dönmemek üzere terk etmektedir. Ülkemizde gelecek kurma hayalleri ellerinden alınan ve haklı olarak yurtdışına yerleşen gençlerimiz devletimiz için en büyük beka sorunudur. Sayın savcılık makamı tarafından bu hususun ayrıca göz önüne alınarak soruşturmanın gençlerimizin devlete olan güvenini korumak motivasyonuyla yürütülmesi gerektiğine inanıyoruz. 31.07.2022 tarihinde gerçekleşen KPSS sorularının çalınmasına ve dağıtılmasına ilişkin tüm ilgililer hakkında soruşturma yapılmasını ve kamu davası açılmasını talep ederim.”

“SÜMEN ALTI EDEMEYECEKLER”

Konuyla ilgili yazılı açıklamada da bulunan Erdem, “AKP iktidarının beceriksizliği ve art niyetli yönetimi sonucu Türkiye’yi ve milletimizi her konuda kaosa sürüklediği gerçeği, dün yaşanan KPSS skandalı ile maalesef bir kez daha ortaya çıkmış ve infial yaratmıştır. Milyonlarca gencimizin devlet bünyesinde iş sahibi olmak için kurduğu hayaller ve verdiği emekler henüz kim olduğu belli olmayan karanlık eller tarafından hiç edilmiştir” dedi.

Erdem, İYİ Parti olarak konunun takipçisi olacaklarını belirterek, “AKP ve ona bağlı kadrolar, sebep oldukları bu rezilliği ne yaparlarsa yapsınlar örtemeyecek, sümen altı edemeyecekler” ifadelerini kullandı ve ÖSYM bünyesinde yapılan tüm sınavların şaibeli hale geldiğini dile getirdi.

“KPSS SINAVI VAKİT KAYBETMEDEN İPTAL EDİLMELİ”

Açıklamasına “Dolayısıyla bu olay sadece ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün görevden alınması ile kapatılamaz. Öncelikle KPSS sınavı vakit kaybetmeden iptal edilmeli ve yeniden yapılmalı. AKP iktidarı ise aşağıdaki soruları acilen ve açıkça yanıtlayarak milletimize hesap vermelidir” sözleriyle devam eden Bahadır Erdem, şu soruları sordu:

“KPSS sınavında yaşanan bu skandalı kim organize etti? İşin siyasi ayağı var mı? Bu operasyonun amacı neydi, hangi cemaat veya yapının kadroları devlete yerleştirilmek isteniyor? Soruların kimlere verildiği tespit edildi mi? FETÖ’nün devletin içinde halen varlığı devam ediyor mu? Eğer öyle ise buna kimler izin veriyor?”

 

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver