Zanka

Partisinin İl Başkanlarına seslenen Erdoğan, “Elini vicdanına koyan herkes kabul edecektir ki bugünün Türkiye'si, 21 yıl öncesine göre daha demokratik, özgür, fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye'dir” dedi...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi'ndeki Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

* Partimizin kuruluşunun 21.yılına kavuşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

* Bugün, milli menfaatlerini Birleşmiş Milletler ve NATO dahil her zeminde korkusuzca savunan, netice alan, diplomasisi etkili bir Türkiye var.

* Kurucu değerlerimizden, bizi biz yapan prensiplerden taviz vermeden yolculuğumuzu sürdürdük.

* Türkiye, bizim dönemimizde, sadece ayağına vurulmuş asırlık prangalarını kırmadı. Aynı zamanda mevcut sistemin merkezine yerleştirilmiş kast düzeninden de kurtuldu.

* Yıllarca bu millete kendi öz yurdunda parya muamelesi yaptılar.

* Yıllarca bu milletin çocukların okumasını, üniversiteye gitmesini, suni sebeplerle engellediler.

* Darbe dönemlerinde sermayeyi renklere bölerek ülkemizin gelişmesini sabote ettiler.

* Kadınlarımızın başörtülü başörtüsüz diye ayrımcılığa uğradığı, temel hak ve hürriyetlerin belli toplum kesimlerine yalnızca elitlere mahsus imtiyazlar olarak görüldüğü, işte bu kast sistemine biz son verdik.

* Elini vicdanına koyan herkes kabul edecektir ki bugünün Türkiye'si, 21 yıl öncesine göre daha demokratik, özgür, fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye'dir.

* Bugün 2002'ye göre daha huzurluyuz.

* Bugün IMF kapılarında borç dilenen değil kalkınma ve insani yardımlarda dünyada örnek olan bir Türkiye var.

* Son 21 yılda yaşanan onca değişime rağmen millete tepeden bakan CHP zihniyeti yerinde saymayı sürdürüyor. Bu ülkenin açığı, demokrasiyi içselleştirmiş yerli ve milli muhalefet açığıdır.

* Ülkemize çok ağır bedeller ödeten meşrep tartışmaları da yeniden alevlendirilmeye çalışılıyor.Bu içeriğe emoji ile tepki ver