Zanka

Esenyurt’ta partisinin karavanına yapılan saldırıda yaralananları ziyaret eden İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Arkadaşlarıma saldıranlara sesleniyorum. Ben buradayım, buyurun. Namertler, korkarlar buyurun. İki kişiye 25 kişi saldırılmaz. Halep oradaysa arşın burada. Hadi bakalım haramiler, buradayım burada, buyurun. Ama bu harami düzen elbette yıkılacak” dedi…

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde dün İYİ Parti tanıtım karavanı, 25 kişilik bir grubun saldırısına uğramış ve saldırıda 2 kişi yaralanmıştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün saldırıya uğrayan tanıtım karavanını ziyaret etti. Akşener’e İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve İYİ Parti milletvekilleri eşlik etti.

Akşener, şunları söyledi:

“ÇİRKİN, NAMERT, ŞEREFSİZ, KORKAK SALDIRIYI LANETLEMEK ÜZERE BURADAYIZ”

* Bugün burada; hem partimizin programını, ilkelerini anlatmak üzere hem de partimize üye kazandırmak üzere bu karavanda görev yapan arkadaşlarımıza, iki arkadaşlarımıza; 25 kereste gibi adamın saldırması sonunda oluşan o çirkin, namert, şerefsiz, korkak saldırıyı lanetlemek üzere buradayız. İşte saldırıya uğrayan arkadaşımız burada.

“FAİLLER BİR SİYASİ PARTİNİN YÖNETİCİSİ”

* İYİ Parti’nin genel başkanının evine bile saldırmıştır bu ülkede. Biliyorum ki bu arkadaşlarımızın uğradıkları saldırının faillerinin isimleri belli. Hepsi de bir siyasi partinin yöneticisi konumunda.

* Ama biliyoruz ki bugünün Türkiye’sinde, bugünün yargısında, bugünün hukukunda; kesinlikle hiçbiri herhangi bir takibata uğramayacaktır, herhangi bir hukuki ceza almayacaktır. Dolayısıyla bugünün dünyası böyle bir şey.

SALDIRANLARA SESLENDİ

* Şimdi arkadaşlarıma saldıranlara sesleniyorum. Ben buradayım buradayım buyurun. Namertler buyurun, ben buradayım buyurun, korkarlar buyurun, iki kişiye 25 kişi saldırılmaz buyurun.

* Bu ülke uçurumun kenarındaydı dibine sürüklediniz. Bugünkü bu partili Cumhurbaşkanlığı denilen bu ucube sistemin getirdiği sonuç yapanın yanına kar kaldığı, haklının hiçbir hakkının korunmadığı bir düzen.

“BU HARAMİ DÜZEN ELBETTE YIKILACAK”

* Bu bir harami düzendir. Ant olsun, şart olsun ki bu harami düzeni milletimizin helal oylarıyla, demokrasiyle sandıkta; hepsini emekli edip attaya göndereceğiz inşallah.

* Milletimizle birlikte bu harami düzeni ortadan kaldıracağız. 5 maaş, 10 maaş alan danışmanların karşısında iki büklüm olanlar, ‘emret ağabey’ diyenler kulla hakkı yiyenlerin karşısında iki büklüm olanlar bu harami düzen devam etmeyecek.

* Her şeyden önce milletimizin haksızlık karşısında eğilip bükülmeyen o iradesine dokunur. Halep oradaysa arşın burada. Yalnız insanlara, az kişiye, 2 kişiye 25 kişinin saldırdığı bir Türkiye’ye ben ne söyleyeyim ki; hadi bakalım haramiler buradayım burada, buyurun. Ama bu harami düzen elbette yıkılacak.

* Göreceğiz o zaman bugünün kabadayılarının yarın nasıl korkak olduklarını ama biz hukuktan, adaletten, yargı bağımsızlığından, hukukun işlemesinden, demokrasiden asla ayrılmayacağız.

 

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver