Zanka

Son dakika… 28 Haziran 2020’nin corona virüs verileri açıklandı. Günlük vakalardaki düşüş az da olsa sürüyor...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bugünün verilerini açıkladı. Bakan Koca açıklamasında, “Yeni tanı konan kişi sayısında düne kıyasla 16, bir önceki güne kıyasla 40 azalma var. Bugün iyileşen toplam vaka sayımız, dünkünden 571 kişi düşük. Vaka sayılarını azaltmada yeterince hızlı, mücadelede tam tedbirli değiliz. Yaz, rehavete neden olmamalı.” ifadelerini kullandı.

Son zamanlarda vefat sayılarında önemli düşüşler kaydedilmiyor ve rakamlar aynı çizgide seyrediyor. Açıklanan veriler göre 15 kişi daha hayatını kaybetti ve can kaybı 5 bin 97’ye yükseldi. Dün 17 kişi vefat etmişti.

Normalleşme sürecinin yanlış algılanması vaka sayılarını yükselişe geçirdi. 700’lü sayılara kadar inen sayı, yeniden binin üzerine çıktı. Geçen hafta rakamlarda az da olsa düşüşler kaydedilmişti ancak bu hafta ibre yeniden yukarıyı işaret etti. Vaka sayılarında birkaç gündür yaşanan ufak çaplı düşüşler, haftanın son gününde de devam etti. Son 24 saatte 1.356 yeni vaka kaydedilmesiyle birlikte, ülkemizdeki toplam vaka sayısı 197 bin 239’a ulaştı. Dün 1.372 yeni vaka kaydedilmişti.

3 binin üzerine kadar çıkan iyileşen sayısında kısa süre önce çarpıcı bir düşüş yaşanmıştı. Geçen haftayı sevindiren bir yükselişle kapayan iyileşen sayısı, yeni haftaya düşüşle başlamıştı. Son günlerde yeniden yükselen, vaka sayısını geçen ve 2 bin sınırına dayanan sayı, bugün sert bir düşüş yaşadı ancak yine de vaka sayısının üzerinde kalmasıyla sevindirdi. Yeni verilere göre bir günde 1.413 vatandaşımız daha sağlığına kavuştu.

İşte tablo:Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR