Zanka

Ocak ayında gelen 20 bin liralık elektrik faturasını ödeyemeyen Moda Sahnesi’ne, ikinci ihtar ulaştı. Faturanın ödenmediği takdirde 5 gün sonra elektriğin kesileceği bildirilirken, sahne ise ödemek için bütçe bulamıyor. Moda Sahnesi Sanat Yönetmeni Kemal Aydoğan, “Elektriği kestiklerinde oyunlar karanlıkta oynanacak” diyor…

Duvar’da yer alan habere göre; Moda Sahnesi, ocak ayında gelen ödenmemiş 20 bin liralık elektrik faturası için ikinci ihtarın geldiğini duyurdu.  Yapılan açıklamada, “İkinci ihtar da geldi, 3 koldan (mail, sms ve matbu olarak). Ödemezsek 5 gün sonra elektriğimizi keseceklerini bildiriyorlar. Bu fahiş artıştan dolayı oluşan tutarı ödemeye bütçemizin uygun olmadığını söylemiştik” denildi.

Moda Sahnesi Sanat Yönetmeni Kemal Aydoğan, sahnenin 20 bin liralık faturayı ödeyebilecek bütçesi bulunmadığını, kendilerine sorulmadan alınan bu zam kararının vatandaşlık haklarına aykırı olduğunu belirtti.

Moda Sahnesi’nin Ocak ayı faturası dışında elektrik borcunun bulunmadığını hatırlatan Aydoğan, “Bakanlık, belediye ya da EnerjiSA’dan ses yok. Bu sorunun maddi olarak sorumluları ya da çözebileceklerden kimse ulaşmadı. Mesaj 5 gün sonra elektriği keseceğiz ibaresi taşıyor. Bu demektir ki, çarşamba ya da perşembe günü elektrikleri kesecekler. O gün bizim oyunlarımız var. Moda Sahnesi’nin mart ayı programı bile ilan edildi. Elektriği kestiklerinde oyunlar karanlıkta oynanacak” dedi.

FATURA 7 BİN TL’DEN 20 BİN TL’YE ÇIKTI

Moda Sahnesi, Aralık ayında 7 bin lira gelen elektrik faturasının Ocak ayında 20 bin lira gelmesine tepki göstererek, “Bu fahiş artış bir tiyatronun ödeme kapasitesini sınırlarını aşıyor. Bu fahiş elektriğini kabul etmiyoruz, bu nedenle faturayı ödemiyoruz” açıklamasını yapmıştı.

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver